Gönderen: 𐰏𐰇𐰰𐰋𐰀𐰘 | 14 Ağustos 2011

Sivil İtaatsizlik Yapacağım

Interpol tarafından aranan PKK üyesi Niyazi Dolan yakalandığı KKTC’den Türkiye’ye getirildi. Dolan hakkındaki karar gereği cezaevine konuldu.

Dolan 1999’da emrindeki bir grupla Van’da yakalandı. 2008’de Diyarbakır 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında mahkeme, ‘Zınar’ kod adlı Niyazi Dolan’ı başta Şırnak’ta karakol baskınında 30 askerin şehit edildiği kanlı saldırı ile 23 silahlı eylemde 32’si asker, 8’i korucu 40 güvenlik görevlisinin şehit edilmesinden sorumlu tutarak ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Niyazi Dolan daha sonra 4959 sayılı Topluma Kazandırma Yasası’ndan yararlandırıp cezası 14 yıla indirildi.

Yukarıdaki yazılar basında dolanan çavın kısa bir alıntısıdır. Bakacakta izlerken de kendimden geçtim. Sabır, sabır, sabır! Gözgüye baktım, yalnığa benziyordum, koyunla ilgim yoktu. Öyleyse dedim, 70 soydaşımı öldüren birine, topu topuna 14 yıl kıyabiliyorsan, demek ki bizi bir nene saymıyorsun. Bu durumda sana saygı duymam için bir neden kalmadı.

Devletin, dilim dilim etmesi gereken birine, bizimle dalga geçer gibi 14 yıl kıyın vermesine karşı kişisel tepki gösteriyor, buradan da sivil itaatsizlik yapacağımı bildiriyorum. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: